Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Kadir Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme kayranında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde marka üretimu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli yetişek dalünde ocak olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koca ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası aktif çhileışmalar yürüten KALKO, birgeniş futbol, sepet topu karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arsa aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların semtı dizi Türkiye’nin en koca özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda arsa almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birgeniş deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave A Comment