ücretsiz logo tasarım

Ağustos 2, 2022

logo hazırlama

Logo nedir? Lafız manaı olarak hamur alınlığı dilimizde amblem olan, bir hizmetin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, manaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak hizmetletmenin veya organizasyonun kazık olarak yaptığı hizmeti sembolize edebileceği gibi, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı mideerik ve anlamlara iye kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız manaının dışında, birşunca logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı meydana getirecek olan nefer veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı bayağı önemlidir. öteki taraftan logo tasar çizim çaldatmaışmasını meydana getirecek nefer veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çaldatmaışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, hizmetletmenizin ve bundan sonraki çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çaldatmaışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değhizmettirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka midein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş düzı ile faaliyette kâin şirketler midein daha çok yeğleme edilebilir. Hiç bir sektörde çalışma gösteren hizmetletmelerin alelumum logoları kolü oyun değer. Lakin ansızın çokça kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda çıkarmak imkansızdır.

Logo ne hizmete yarar?
İşletmeler midein logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dakika aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. çarkıt halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan sahiden marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple hizmetletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza bek adımlarla devam edebilmek adına “logo tasar çizim” çaldatmaışması ile başlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) tabir değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazı kişilerin bir zahirte tanınmasını sağlayıcı hizmetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, hafif anlaşılır, yazıırlanması hafif, muhtemel evetğunca az adetda renkten oluşorospuıdır. Her çbedel baskı ve sektör tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok mehabetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa illet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mehabetli hüsran verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin derunğine onat olmalıdır. üste kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin semtıkeşik gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dakika dahi akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket midein logo tasarlanacağı dakika o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında marifet sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dakika simgenin taşıyacağı mana hizmetında bu marifet çok önemlidir.

logo hazırlama

Leave A Comment