Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Şubat 19, 2023

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milel, çocuk sağlığı konusunda çeşitli çdüzenışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziki, zihnî ve içtimai sağlıklarını himaye etmek ve iyileştirmek yürekin biraşkın çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Yönetmenü Iyilik Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile çocukların haklarını ve yaşfakat şartlarını düzeltmek yürekin biraşkın çdüzenışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk sağlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu sözleşme, tüm çocukların beniâdem haklarını koruyacak ve vüruttirecek önlemlerin düzenınmasını öngörür.
Birleşmiş Milel, çocuk sağlığı konusunda çeşitli ülkelerde, lokal topluluklarla ve nüfus grupları ile ortaklaşa iş yapmaktadır. Katkısızlıklı gıdaların, kılıklı deniz ve temiz koşullarının sağlanması, aşılama programlarının yürütülmesi mevzularında çdüzenışmalar yapmaktadır. Bunların üstıkeşik çocukların er yaşta kıraat çit becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin sağlanması mevzularında çdüzenışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milel, çocukların sağlıklı ömür sürdüklerinden emniyetli çıkmak yürekin yevmi ihtiyaçların mukabillamasına yönelik programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların sağlıklı beslenmelerine yardımcı çıkmak, hastalıklardan korunmalarını çıkarmak, içme suyunun sağlıklı olmasını çıkarmak, karı hekimliği ve dirimlik hizmetlerinin yaygınlaşması gibi biraşkın mevzularda farklı ülke ve lokal topluluklarla çdüzenışmalar konstrüksiyonlmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milel çocuk sağlığı konusunu öncelikli bir bap olarak ele almaktadır. Tüm dünyada çocukların sağlıklı ve kıvançlı bir hayat sürmeleri yürekin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Iyilik Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu beyninde, çocukların fiziki ve zihnî sağlıklarını koruyacak dirimlik hizmetleri, aşılama programları, sağlıklı ömür koşulları, sağlıklı tagaddi ve emniyetli çocukluk devri gibi mevzularda müşterek aksiyon etmektedir. Başkaca, Birleşmiş Milel, çocukların terbiye haklarının korunması ve vüruttirilmesi konusunda da çdüzenışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve hemayar şartlarda terbiye haklarının kullanımını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda meydana getirilen çdüzenışmalar, cihan çapında sağlıklı bir hayat sürmelerine hüküm etmektedir. Böylece çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak vürutebilmesi yürekin öncelikli olarak ele düzenınmaktadır. Tüm cihan ülkeleriyle ortaklaşa iş yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Yönetmenü Iyilik Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile biraşkın çdüzenışma yürütmüştür. Bunların indinde geçmiş devir genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir konseptmeler yapmıştır. Bu sayede sığınmacı çocuklar ve çocuk sağlığı mevzularında önemli sonuçlar aldırmıştır. Iyilik Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile konseptmelerinde yalnızca çocukların sağlıklı ve kıvançlı bir hayat sürdüklerine yardımcı çıkmak istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milel, tüm cihan çapında çocukların sağlıklı ve adaletli bir hayat sürdüklerine yardımcı çıkmak yürekin çdüzenışmalarını sürdürecektir.

Leave A Comment